WOSIR Szelment
Adderall no prescription

O firmie

ulotka_szelment1.jpg

                                                              

 

ATRAKCJE                                                                    fb_big.png                           

WYCIĄGI  NARCIARSKIE
Obecnie do dyspozycji narciarzy służą dwa równoległe wyciągi talerzykowe A i B o dł. 300 m i różnicy poziomów 60 m (o przepustowości po 800 osób/h). Czarna, bardzo trudna trasa z prawej strony ma ok. 400 m, ta z lewej jest nieco dłuższa i łagodniejsza. Wyciąg C ma dł. 270 m (55 m różnicy poziomów) i obsługuje dwie trasy czerwone: trudniejszą przy wyciągu, łatwiejsze zjazdy znajdują się na trasach okrężnych. Czwarty to najnowszy wyciąg D z dwoma czerwonymi trasami. Wyciąg E o dł. 370 m obsługuje trasę niebieską - średnio łatwą o dł. ok. 400 m. Natomiast wyciąg H jest przeznaczony dla korzystających ze snowpark’u. Początkujący narciarze mogą komfortowo podjechać 80-cio metrowym przenośnikiem taśmowym G i poćwiczyć na oślej łączce. Dla ułatwienia komunikacji między trasą w wąwozie nr 1, a podjazdami A i B ustawiono poziomy wyciąg F o długości 100 metrów. Wszystkie trasy są sztucznie naśnieżane, ratrakowane, a po zmroku oświetlone. Są również trasy dla biegających na nartach oraz naturalne lodowisko. Na terenie WOSiR-u znajduje się wypożyczalnia sprzętu narciarskiego oferująca 420 kompletów nart i 80 desek, 600 par butów, kije, kaski, ...

Przy Ośrodku działa Szkoła Narciarska , prowadząca zajęcia dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Wykwalifikowani instruktorzy prowadzą lekcje indywidualne oraz w grupach.  Poza tym można  uczestniczyć w slalomie, slalomie gigancie oraz w biegach narciarskich.  Dla rodzin z małymi dziećmi funkcjonuje „narciarskie przedszkole”, prowadzone przez doświadczonych w pracy z dziećmi instruktorów narciarstwa.

W Ośrodku działa ekspozycja sportów zimowych „Od Marusarza do Małysza i  Kowalczyk”, w  której  zebrano  liczne  eksponaty, m. in. narty olimpijskie i replika złotego medalu olimpijskiego z 1972 r. Wojciecha Fortuny, kombinezon  Adama Małysza, narty Marusarza i wiele innych cennych eksponatów.  Wystawą opiekuje się Mistrz Olimpijski z Sapporo Wojciech Fortuna.

HISTORIA (POCZĄTKI)
Kompleks wyciągów narciarskich  WOSiR  Szelment sp. z o.o. leży na pograniczu gmin Jeleniewo i Szypliszki. Obiekty zostały zbudowane w latach 2007 – 2008 z przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego  Województwa Podlaskiegoi z dotacji unijnych. W ramach Ośrodka wybudowano w pierwszej kolejności budynki stacji dolnej i górnej oraz pięć wyciągów orczykowych na Górze Jesionowej. W miarę upływu czasu obiekt jest modernizowany. W tej chwili Ośrodek ma do zaoferowania siedem wyciągów plus przenośnik taśmowy, lodowisko naturalne, trasy biegowe,snowpark, wypożyczalnię sprzętu narciarskiego a latem elektryczny wyciąg nart wodnych /dł 1000m/, park linowo-wspinaczkowy /trzy trasy o różnej skali trudności rozwieszone na 46 podporach/, wspaniałe  pole do paintball'a,wypożyczalnia rowerów oraz 18-to dołkowe pole do minigolfa. Góra ta w latach międzywojennych służyła do startów szybowców. W ostatnich latach wielokrotnie organizowane tu były obozy lotniarskie.

Góra wznosi się nad przepiękną kotliną polodowcową, w której wije się Jezioro Szelment. Jezioro jest głębokie, a woda bardzo czysta. Jest też dużo gatunków ryb i ptactwa wodnego. Latem, goście Ośrodka mogą aktywnie wypoczywać korzystając z wyciągu nart wodnych, który jest drugi pod względem długości /1000m/ w Polsce. Przy wyciągu funkcjonuje, jedyne w okolicy, strzeżone, kąpielisko z brodzikiem dla dzieci i wyznaczonym obszarem dla  umiejących pływać. Jest również wypożyczalnia sprzętu wodnego /kajaki i rowery wodne/. Następną atrakcją jest wspaniały park linowy z trzema, o różnej trudności, trasami, rozpiętymi na 46-ciu podporach. Można także powalczyć na wspaniałym polu do paintball’a, zagrać w minigolfa lub wypożyczyć rowery i zwiedzić przepiękną Suwalszczyznę korzystając z bezpiecznej trasy rowerowej Green Velo. Zobacz krótki film reklamowy.

ZAPLECZE NOCLEGOWO-KONSUMPCYJNO-KONFERENCYJNE
WOSiR dysponuje 33 miejscami noclegowymi w pokojach 2 i 3 osobowych z węzłem sanitarnym, TV, telefonem oraz bezpłatnym dostępem do internetu. W bazie dolnej ośrodek posiada restaurację na 100 miejsc, 2 sale konferencyjne na 40-50 osób wyposażone w sprzęt audiowizualny. W bazie górnej (czynnej zimą) znajduje się pizzeria.

Zobacz nasz Ośrodek latem z lotu ptaku

Dane teleadresowe:

W O S i R  Szelment  Sp. z o.o.

16-404 JELENIEWO  Szelment 2
Tel./fax   87 568 30 07
www.wosir-szelment.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

 

SuwalKing
bezp_stok
dom-nauczyciela
logo_kmtpw
gosciniec_drumlin
hotelwarszawa
jaczno-1
logo_hotel-nad-wigrami
logo_polskienarty
logo_r5
SOT
suw
suwalszczyzna_logo_cale_kolor
TargiTurysOnline
wrota
Previous Next Play Pause