FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).


WOSIR "Szelment"
25.12.2014.

OPIS  OŚRODKA  NARCIARSKIEGO

 
 
 
 
 

ATRAKCJE

WYCIĄGI  NARCIARSKIE                                             
Obecnie do dyspozycji narciarzy służą dwa równoległe wyciągi talerzykowe A i B o dł. 300 m i różnicy poziomów 60 m (o przepustowości po 800 osób/h). Czarna, bardzo trudna trasa z prawej strony ma ok. 400 m, ta z lewej jest nieco dłuższa i łagodniejsza. Wyciąg C ma dł. 270 m (55 m różnicy poziomów) i obsługuje dwie trasy czerwone: trudniejszą przy wyciągu, łatwiejsze zjazdy znajdują się na trasach okrężnych. Czwarty to najnowszy wyciąg D z dwoma czerwonymi trasami. Wyciąg E o dł. 370 m obsługuje trasę niebieską - średnio łatwą o dł. ok. 400 m. Natomiast wyciąg H jest przeznaczony dla korzystających ze snowpark’u. Początkujący narciarze mogą komfortowo podjechać 80-cio metrowym przenośnikiem taśmowym G i poćwiczyć na oślej łączce. Dla ułatwienia komunikacji między trasą w wąwozie nr 1, a podjazdami A i B ustawiono poziomy wyciąg F o długości 100 metrów. Wszystkie trasy są sztucznie naśnieżane, ratrakowane, a po zmroku oświetlone. Są również trasy dla biegających na nartach oraz naturalne lodowisko. Na terenie WOSiR-u znajduje się wypożyczalnia sprzętu narciarskiego oferująca 420 kompletów nart i 80 desek, 600 par butów, kije, kaski, ...

Przy Ośrodku działa Szkoła Narciarska , prowadząca zajęcia dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Wykwalifikowani instruktorzy prowadzą lekcje indywidualne oraz w grupach.  Poza tym można  uczestniczyć w slalomie, slalomie gigancie oraz w biegach narciarskich.  Dla rodzin z małymi dziećmi funkcjonuje „narciarskie przedszkole”, prowadzone przez doświadczonych w pracy z dziećmi instruktorów narciarstwa.

W Ośrodku działa ekspozycja sportów zimowych „Od Marusarza do Małysza i  Kowalczyk”, w  której  zebrano  liczne  eksponaty, m. in. narty olimpijskie i replika złotego medalu olimpijskiego z 1972 r. Wojciecha Fortuny, kombinezon  Adama Małysza, narty Marusarza i wiele innych cennych eksponatów.  Wystawą opiekuje się Mistrz Olimpijski z Sapporo Wojciech Fortuna.

HISTORIA (POCZĄTKI)
Kompleks wyciągów narciarskich  WOSiR  SZELMENT  leży na pograniczu gmin Jeleniewo i Szypliszki. Obiekty zostały zbudowane w latach 2007 – 2008 z przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego  Województwa Podlaskiegoi z dotacji unijnych. W ramach Ośrodka wybudowano w pierwszej kolejności budynki stacji dolnej i górnej oraz pięć wyciągów orczykowych na Górze Jesionowej. W miarę upływu czasu obiekt jest modernizowany. W tej chwili Ośrodek ma do zaoferowania siedem wyciągów plus przenośnik taśmowy, lodowisko naturalne, trasy biegowe,snowpark, wypożyczalnię sprzętu narciarskiego a latem wspaniałe pole do paintball'a,wypożyczalnia rowerów oraz 18-to dołkowe pole do minigolfa. Góra ta w latach międzywojennych służyła do startów szybowców. W ostatnich latach wielokrotnie organizowane tu były obozy lotniarskie.

Góra wznosi się nad przepiękną kotliną polodowcową, w której wije się Jezioro Szelment. Jezioro jest głębokie, a woda bardzo czysta. Jest też dużo gatunków ryb i ptactwa wodnego. W przyszłości planowane są pomosty i plaża na brzegu jeziora oraz przystań sprzętu wodnego. Z Ośrodka będą mogli korzystać sympatycy kajakarstwa, żeglowania i surfowania.

ZAPLECZE NOCLEGOWO-KONSUMPCYJNO-KONFERENCYJNE
WOSiR dysponuje 37 miejscami noclegowymi w pokojach 2 i 3 osobowych z węzłem sanitarnym, TV, telefonem oraz bezpłatnym dostępem do internetu. W bazie dolnej ośrodek posiada restaurację na 100 miejsc, 2 sale konferencyjne na 40-50 osób wyposażone w sprzęt audiowizualny. W bazie górnej (czynnej zimą) znajduje się pizzeria.  -> więcej  

 Uwaga! Są dostępne do pobrania prezentacje WOSiR
Prezentacja ośrodka (ok. 14 MB) - Aby pobrać kliknij prawym klawiszem myszy i wybierz "Zapisz element docelowy jako..."

Prezentacja ośrodka i okolicy (ok. 22 MB) - Aby pobrać kliknij prawym klawiszem myszy i wybierz "Zapisz element docelowy jako..."

  

Dane teleadresowe:          

W O S i R  S Z E L M E N T, 
16-404 JELENIEWO  Szelment 2,  
Tel./fax   87 568 30 07,
www.wosir-szelment.pl,
biuro@wosir-szelment.pl